Kaip veikia sunkios antklodės?

Atraskite ramaus miego paslaptį ir sužinokite daugiau apie sunkias antklodes

Sunkios antklodės nauda

Sunkios antklodės, dar kartais vadinamos sensorinėmis, iš tikrųjų nėra jokia naujiena. Jau daugybę metų jos sėkmingai naudojamos medicinos ir terapiniais tikslais. Jų tikrai galima rasti įvairiose gydymo įstaigose. Tai pagalbinė priemonė, naudojama įvairiems fiziniams ir psichologiniams negalavimams gydyti. Sunkios antklodės turi teigiamą terapinį poveikį tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.

Sritys, kuriose šios antklodės labai praverčia:

  • Miego sutrikimai (sunkumai užmigti ir pasiekti gilaus miego fazę);
  • Stresas;
  • Depresija ir nerimas;
  • Panikos priepuoliai;
  • Alzheimerio liga ir demencija;
  • ADHD (aktyvumo ir dėmesio sutrikimas);
  • Autizmo spektro sutrikimas;
  • Aspergerio sindromas;
  • Neramių kojų sindromas;
  • Menopauzė;
  • Kiti fiziniai ir psichologiniai negalavimai.

SUNKI ANTKLODĖ, LENGVAS MIEGAS

Paprastas, bet labai efektyvus sunkių antklodžių poveikis

Remiantis mokslinėmis išvadomis, sunkiųjų antklodžių poveikis grindžiamas labai paprastu, bet itin efektyviu principu – gilaus slėgio stimuliacija arba slėgio terapija.

Tą įtakoja papildomas svorio spaudimas kūnui. Švelnus ir gilus antklodės spaudimas palieka ilgalaikį geros savijautos efektą – lygiai taip pat, kaip tvirtas, bet švelnus apkabinimas. 

Remiantis tyrimais, galima teigti, jog yra tiesioginis ryšys tarp slėgio terapijos ir mūsų hormoninės sistemos. Gilaus slėgio stimuliacija tiesiogiai susijusi su melatonino, serotonino ir kortizolio hormonais, o jie turi didžiulę įtaką miego kokybei.

Kas vyksta su mūsų kūnais gilaus slėgio stimuliacijos metu?

Antklodės spaudimas suaktyvina autonominę nervų sistemą, dėl ko natūraliai išsiskiria laimės hormonas – serotoninas. Apkabinimo pojūtis sukelia geros savijautos pliūpsnį, laimės bangą ir žmogus pradeda jaustis labiau atsipalaidavęs ir saugus. Šį jausmą galima puikiai apibūdinti posakiu – „vaikščioti lyg ant debesų!”

Serotoninas neatsiejamas nuo miego hormono melatonino susidarymo. Kūnas, turėdamas pakankamai serotonino, gali pagaminti ir pakankamai melatonino, kas garantuoja malonų pavargimą ir užtikrina ramų miegą.

Sunkios antklodės ne tik skatina serotonino ir melatonino, hormonų, atsakingų už ramų miegą, gamybą, bet ir padeda kontroliuoti kortizolio (streso hormono) lygį. Stresas ir nerimas atsitraukia tolyn, o tai leidžia dar ramiau ir giliau miegoti.

Gilus atsipalaidavimas ir hormonų balansas
Sunkios antklodės leidžia visapusiškai pajusti itin gilų kūno bei proto atsipalaidavimą.

Kūno raumenys, sausgyslės ir sąnariai po sunkios dienos tarsi išsilaisvina nuo įtampos, o hormonų pusiausvyra optimaliai atsinaujina, tam, kad galėtumėte iš naujo džiaugtis naujai išaušusiu rytu.

Švelnus sunkios antklodės prisilietimas neleidžia atsirasti įvairiems miego neramumams, kuriuos dažniausiai sukelia dažnas vartymasis lovoje. Su šiomis antklodėmis visą naktį juntamas patogus apkabinimas ir ypatingas švelnumas. Taigi, ryte prabundate žvalūs ir galite pradėti naują dieną kupini energijos!

Moksliniai tyrimai

Tyrimai – esminis pagrindas, padedantis moksliškai pagrįsti sunkiųjų antklodžių veiksmingumą. Tarptautinės mokslinių tyrimų grupės iš įvairių medicinos ir mokslo sričių nuolat vykdo plačiai parengtus tyrimus, įgyja naujų ir informatyvių įžvalgų bei dalinasi jomis su visuomene.

Štai 2020 metų rugsėjį specializuotas žurnalas „ScienceDaily“ paskelbė Švedijos mokslininkų grupės tyrimą, kurio metu buvo analizuojamas sunkių antklodžių poveikis miegui ir psichikos sutrikimams.

Tyrime dalyvavo 120 asmenų (68 % moterų ir 32 % vyrų), kuriems buvo diagnozuota nemiga arba tokie psichiniai sutrikimai, kaip depresija ir nerimas.

Dalyvių dalyvavo sunkių antklodžių poveikio tyrime.

Dalyvių pranešė apie teigiamą sunkių antklodžių poveikį po 12 mėnesių.

Dalyvių pranešė apie reikšmingą turimų problemų sumažėjimą.

Jau po pirmųjų keturių naudojimo savaičių buvo pastebėta žymiai mažiau nemigos atvejų, lyginant su asmenų grupe, kuri šių antklodžių nenaudojo. Net ir pasibaigus tyrimams, dauguma dalyvių su mielu noru toliau naudojo sunkias antklodes ir džiaugėsi ne tik pagerėjusia miego, bet ir bendra gyvenimo kokybe.

Visą detalią informaciją apie šį, 2020 metais Švedijoje atliktą, tyrimą galite rasti straipsnyje anglų kalba: https://www.sciencedaily.com/releases/2020/09/200923124740.htm.

Taikymo sritys

Sunkių antklodžių taikymo sritys labai įvairios ir individualios. Visiškai nesvarbu, ar siekiate tiesiog pagerinti miego kokybę, ar norite įveikti fizinius, ar psichologinius negalavimus. Šios antklodės tinka visiems žmonėms be išimties – net ir profilaktiniais tikslais.

Vis daugiau sportininkų profesionalų ir mėgėjų jėgų atstatymui ir kokybiškam miegui renkasi būtent sunkias antklodes. Jos sparčiai populiarėja tarp visų žmonių, kurie siekia pagerinti asmeninę gyvenimo gerovę.

Miego sutrikimai ir problemos

Stresas

Nerimo ir panikos priepuoliai

Parkinsonas ir neramių kojų sindromas

Autizmas

ADHD

Alzheimeris

Menopauzė